x
x

Par mums

PAR MUMS – NAUKŠĒNU NOVADU


Mūsu vēsture ir saistīta ar Naukšēnu muižu, tajos laikos sauktu par Schwarzenbrunn. Mūsdienās pie sakoptās Naukšēnu muižas pils ieejas Jūs sagaidīs divas lauvas, kuras rotā arī Naukšēnu novada simboliku. Laiski atpūšoties uz muižas parka soliņiem, dzirdēsiet čalojam strūklaku.


Izstaipīt kājas un ietrenēt balsis varēsiet unikālajā, 2006.gadā celtajā estrādē – mušelī. Un, ja vēl ir vēlēšanās iepazīt muižkungu dzīvi, dziļāk parkā apskatāmas arī barona fon Grotes dzimtas kapenes, no kurām līdz mūsdienām gan saglabājušās tikai drupas. 
Tālāk mežā vari izstaigāties līdz pat Kābeles pilskalna, no kura paveras skaists skats uz Rūjas upi. 


Mēs atšķiramies ar to, ka mūsu novadā atrodas lielākais drumlins Austrumeiropā. 2014.gadā Ķoņu kalnā izveidota «Akmens izziņas taka», kur apmeklētāji var iepazīties ar interesantiem akmeņiem, kas ledājam atkāpjoties ir nokļuvuši Ķoņu kalnā. Šāda ekspozīcija ar Baltijas jūras modeli ir unikāla.
Vasaras sezonā baudāmas zemenes vietējā saimniecībā, sārtākiem vaigiem noteikti jānodegustē Naukšēnu vīni, kā arī jāpagaršo Valmieras minerālūdens un dažādu garšu rapšu eļļas. Gardi paēst un atpūsties aicina viesu māja «Ķoņu dzirnavas», kurš ir tūristu iecienītākais objekts Naukšēnu novadā. Dzirnavu senās vilnas pārstrādes iekārtas iekļautas arī grāmatā «Latvijas novadu dārgumi».


Laiski izbraukt ar motorplostu - kondolu «Ruhjas Donalds» pa mierīgo Rūjas upi, atpūsties un paēst, piedāvā kūrmājas «Rūjas Nāras».


Naukšēnu Disko soli izdejot un izzināt tā rašanos, iespējams Naukšēnu Cilvēkmuzejā, kur nopērkami arī vietējie suvenīri. Vienīgā vieta Latvijā, kur mēra Naukšēnu pirkstos un kilogramos.


Noteikti apskatāma «Baltijas ceļa» piemiņas zīme - septiņu rokās sadevušos cilvēku silueti, Unguriņu robežpunktā uz Latvijas – Igaunijas robežas, kur ik gadu latvieši un igauņi no jauna izjūt vienotību un atceras 1989.gada notikumus.


Tas viss un ne tikai – mūsu novadā! 


Naukšēnu novada karte (lejupielādēt PDF)Naukseni_2plosts_1

Sadaļa atjaunota: Pirmdiena, 2019. gada 14. oktobris
Šodien: 29.06.2022.
V/d: Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris
x
x
Notikumi
x
x
© Naukšēnu novads 2022, tālrunis: +371 64268288, e-pasts: dome@naukseni.lv